Tratě závodů

Žlutá trasa - 250m

Je to opravdu jenom kolečko kolem hasičské zbrojnice pro ty nejmenší. Ale i tam zažijí nervozitu na startu, pak mírný kopeček za zbrojnici, rovný vytrvalostní úsek a po něm sešup do cílové rovinky. A v cílové bráně pak první ovace a potlesk přihlížejících.

Modrá trasa - 1000m

Trasa pro začínající závodníky vede pod školkou na "drsný stoupák" na Záblatskou ulici a po ní je to skoro pořád z kopce dolů včetně nájezdu do cílové rovinky - tam je to pořádný sešup zakončený ostrou zatáčkou. Dobré brzdy jsou nutné.

Bílá trasa - 2500m

Tady se závodníci vyškrabou nahoru na Záblatskou ulici, kousek po ní ještě do kopce a pak je odbočka vlevo k areálu bývalého dolu Oskarka, který objedou a vrátí se po Záblatské dolů k hasičské zbrojnici. Malá terénní vložka u Oskarky je odměna pro odvážné a zpestření místo asfaltu.

Zelená trasa - 4000m

Tato trasa už má pořádnou délku, ale uběhne jako nic. V jejím rámci je okruh kolem bývalého dolu Oskarka a pak prohlídka dvou "výstavních" ulic - K Maliňáku a Nad Dvorem. Pak kousek do kopce po Záblatské a sešup k cíli pro občerstvení a možná i pro medaili.

Červená trasa - 8000m

Ta je určená pro dospělé závodníky. Obsahuje stejně jako bílá trasa obhlídku areálu Oskarka a průjezd ulicemi K Maliňáku a Nad Dvorem ale protože dospělí rychleji zapomínají, tak si po prvním výjezdu z ulice Nad Dvorem celý okruh ještě zopakují - pěkně nahoru po Záblatské až k Oskarce, pak dolů K Maliňáku a ještě jednou Nad Dvorem. Teprve pak mohou odbočit ze Záblatské doprava na cílový sešup. Jasné?

Ke stažení

Zde si můžete stáhnout mapku tratě a v případě potřeby i vytisknout. Formát mapy: PDF.